התנדבות משפחתית – אסטרטגית ההשקעה החברתית של קבוצת אלון

התנדבות משפחתית –  אסטרטגית ההשקעה החברתית של קבוצת אלון

קבוצת אלון קיבלה החלטה אסטרטגית למקד את הפעילות החברתית של הקבוצה סביב ערך המשפחה, במטרה לקדם את איכות חיי המשפחות בישראל. בשיתוף עם ג'וינט ישראל אשלים נבנתה תוכנית התנדבות משפחתית ארצית. 

ב- 15 במאי צוין לראשונה בישראל 'יום ההתנדבות המשפחתית', בהשתתפות מאות משפחות. יום זה הוא תולדה של שת"פ אסטרטגי בין קבוצת אלון וג'וינט ישראל אשלים, והוא אבן-דרך בהגשמת חזון משותף של הארגונים: התנדבות משפחתית תהיה פעילות רווחת וזמינה בכל יישוב בישראל. איך נבנה שת"פ כזה? מה המפתח להצלחה שלו, ומה הקשיים שבדרך?

גיבוש אג'נדה חברתית בקבוצת אלון

בשנת 2012 קיבלה הנהלת קבוצת אלון, ובראשה דודי ויסמן, החלטה למקד את מאמצי ההשקעה החברתית של הקבוצה באג'נדה אחת: קידום איכות חייהן של משפחות בישראל. האג'נדה נבחרה מתוך מספר חלופות, בתהליך פנימי בהנהלת הקבוצה. השיקולים המרכזיים לבחירת האג'נדה היו (1) משפחות הן קהל היעד המרכזי של רוב החברות בקבוצת אלון – ולכן הקבוצה צריכה ויכולה להשפיע עליהן לטובה, גם דרך פעילות הליבה העסקית; (2) נושא רלוונטי לכל עובדי הקבוצה – המאמץ יכול להתחיל "בבית", ולהגדיל את שביעות הרצון של העובדים; (3) משפחות הן מנוף לשינוי חברתי רחב – ולכן הקבוצה יכולה ליצור אימפקט גדול יותר; (4) אף קבוצה עסקית בישראל טרם בחרה בנושא זה, ולכן יש הזדמנות להובלה ולבידול.

את מדיניות הקבוצה למעורבות חברתית גיבש פורום היגוי, ובו כ- 12 מנהלים בכירים מחברות שונות בקבוצה, בדיונים שהתפרסו על פני מספר חודשים. התהליך כלל מפגשי לימוד ושיח עם עמותות העוסקות בהיבטים שונים הקשורים למשפחה, וכן לימוד מחברות אחרות. בסופו של תהליך גובש מסמך מדיניות, המפורסם באתר האינטרנט של הקבוצה. המדיניות כוללת את הרציונל להשקעה חברתית ולמיקוד במשפחה, את דרכי הפעולה ואת העקרונות המנחים לקבלת החלטות.

בשלב הבא החל תהליך גיבוש שיתופי הפעולה הקונקרטיים עם הארגונים החברתיים, בהם מכון אדלר, קשר, פעמונים, ידיד, אור ירוק, רעות אשל ובטרם. אחד משיתופי הפעולה המרכזיים נבנה עם ג'וינט ישראל אשלים סביב פיתוח נושא ההתנדבות המשפחתית.

קבוצה עסקית וארגון חברתי יוצרים חדשנות

התנדבות משפחתית היא קונספט חדש בישראל, שנוסה בהצלחה בחו"ל. רונית בר, מנהלת תחום ההתנדבות בג'וינט, והמובילה בישראל את תחום ההתנדבות המשפחתית, חברה לחזון החברתי של קבוצת אלון וביחד כאמור נבנה מהלך ארוך-טווח בתחום זה.
יעל לבנטל לב-רן, מנהלת האחריות התאגידית של הקבוצה: "זיהיתי בג'וינט שותף פוטנציאלי למהלך מקצועי, שיכול לשלב גורמים חברתיים וציבוריים, וליצור אימפקט חברתי משמעותי". במקביל, רונית בר זיהתה בקבוצת אלון שותף פוטנציאלי למהלך ארוך טווח, ובעל נוכחות משמעותית בארץ, ופרישה ארצית. התבלין הסודי שעושה את ההבדל בין שותפות מוצלחת לכזו שאינה? רמת האמון הבינאישית הגבוהה, וההרגשה שניתן לצאת לדרך משותפת בהתלהבות.

יש לציין כי לקבוצת אלון, ובפרט לחברת מגה, יש ניסיון מוצלח קודם בשת"פ תלת-מגזרי, במסגרת תכנית "חכמים ברבוע – מובילים שינוי", בו מעורבים מערכת החינוך והחברה להגנת הטבע. "אין לי ספק ששת"פ בין שחקנים ממגזרים שונים זו הדרך הנכונה לקדם השפעה חברתית אפקטיבית בישראל" אומרת לבנטל לב-רן. "לכל מגזר החוזקות שלו, והסינרגיה היא זו שיוצרת את ההשפעה המקצועית יותר, ובת הקיימא. זה לא טריויאלי, אבל זה עובד – במיוחד כשיש רצון טוב, סבלנות, וניהול מקצועי של המהלכים".

ההחלטה האופרטיבית היתה שניהול פרויקט ההתנדבות המשפחתית יעשה מטעם הג'וינט ע"י מנהלת ייעודית וילווה  במחקר הערכה מטעם הג'וינט. המסע התחיל…

בונים תוכנית

"ההתנדבות המשפחתית כחוויה ערכית, מהנה וזמינה המהווה הזדמנות לבילוי משותף שיכול להוות תחליף לבילויים משפחתיים יקרים"

במשך שנה וחצי נבנה הפרויקט אט אט. נכתבה מתודולוגיה מקצועית חדשה, והוחלט למצב את ההתנדבות המשפחתית כחוויה ערכית, מהנה וזמינה – הזדמנות לבילוי משותף שיכול להוות תחליף לבילויים משפחתיים יקרים.

שני אתגרים מרכזיים האטו את התהליך. האתגר הראשון, למצוא ארגונים חברתיים שירצו ליישם את שיטת ההתנדבות הזו, המחייבת למצוא פעילות שתתאים בו-זמנית לאנשים בגילאים שונים. בצד המאמץ, מרוויח הארגון חשיפה לקבוצה גדולה של אנשים בקהילה, ופוטנציאל של מתנדבים לטווח ארוך. צוות הג'וינט עמל קשה על גיוס עמותות ועל הכשרתן, בשת"פ עם החברה למתנ"סים.

מהצד התאגידי של השותפות,  התמודדה יעל לבנטל לב-רן עם אתגר מסוג אחר: גיוס חברות להשתתף בפיילוט של התנדבות. למרות המחויבות האישית של מנכ"ל הקבוצה, דודי ויסמן, ושל המנכ"לית המשותפת של הקבוצה, לימור גנות, ולמרות הרצון העז של עובדים ומנהלים להתנדב, הייתה זו תקופת של שינויים משמעותיים בחברת מגה, והניסיונות לארגן ימי התנדבות לעובדים ומשפחותיהם – התקדמו בקצב איטי מהמתוכנן.

 פיילוט בחברות הקבוצה

בינתיים החברות שכן הצליחו להרים את הכפפה בתקופה זו, דור אלון, am:pm ודרך ארץ כביש 6 – יישמו התנדבות משפחתית בקרב ארגונים שהיה להן קשר קודם עמן. כאשר העובדים שהתנדבו דיווחו שהחוויה הייתה מוצלחת – לעובדים ולקהילה. יעל לבנטל לב-רן, "הרגשנו שמדובר בקפיצת מדרגה משמעותית".

שנת 2014 תוכננה להיות שנת הפריצה למודעות הקהילתית של פרוייקט ההתנדבות המשפחתית. במהלך הזמן, וכחלק מהשותפות הרחבה של ג'וינט ישראל  אשלים עם משרד הרווחה, גוייס  משרד הרווחה כשותף לתכנית זו, כשהוא משקיע משאבים בפיתוח התנדבות משפחתית ככלי העצמה למשפחות בסיכון. בכך הפכה השותפות לתלת-מגזרית. במקביל גם קרן שח"ף והחברה למתנ"סים (שלקחה חלק גם פיילוט) הצטרפו לתכנית. המשמעות היתה הרחבה מיידית של טווח הפעולה והיקף ההשפעה של התכנית.

צירופם של שותפים חדשים הצריך תהליך של היכרות הדדית, ובפרט עם השותף היוצא דופן בשותפות: התאגיד, קבוצת אלון. ההיכרות והכניסה לשותפות עברו היטב, לאחר הצגה מלאה וגלויה של המניעים והמטרות של קבוצת אלון, ושל המחויבות שלה להצלחת התכנית, עוצב לוגו לתכנית.  שלוש שנים לאחר שיצאה לדרך, סברו המובילות שלה, לבנטל לב-רן ובר, שהגיע הזמן לחשוף את התכנית בצורה משמעותית לקהלים חדשים. כבר בשלב גיבוש החזון, היה ברור שחשוב ליצור יום התנדבות משפחתית ארצי שייצור הד ויסחף רבים להתנדב. הוחלט שבשנת 2014 יושק יום ההתנדבות הארצי הראשון – במתכונת של פיילוט.

יום ההתנדבות הארצי הראשון, 15 במאי' 2014

המועד הנבחר הוא יום המשפחה הבינ"ל – 15 במאי. תאריך התאים ללו"ז של אלון, רחוק מספיק מהחגים, בהם יש עומס רב לעובדים ברשתות השיווק של הקבוצה ולפני סיום שנת הלימודים. צוות התכנית בחר 3 יישובים מתוך רשימה ארוכה. הקריטריונים ששימשו לבחירה היו, יישוב בו קיימים סניפים של מספר חברות בקבוצת אלון, יישוב בו פועל רכז התנדבות עירונית המעוניין בקידום המודל החדשני, ישוב ובו קיימת קהילת צעירים ומתנ"ס ובו רכז קהילה המקדם סוגיה חברתית זו וישובים הפעולים בו תוכניות שונות של גוינט אשלים. השמועה על יום מיוחד של התנדבות משפחתית פשטה לה במהרה מפה לאוזן ועוד יישובים ביקשו להצטרף.

במקביל בקבוצת אלון נערך מהלך של גיוס העובדים להתנדבות. המהלך החל כחודשיים לפני יום ההתנדבות, בפגישה עם מנהלות משאבי האנוש של החברות בקבוצה, בה הוסברה להן הפעילות והן הוזמנו להציע אותה לעובדים. בשלב הבא, נשלחו מיילים למנכ"לי החברות בקבוצה, המזמינים אותם לקחת חלק באופן אישי וכן להציע לעובדים שלהם להתנדב עם בני משפחותיהם. נשקלה האפשרות לפנות גם ללקוחות, אך ההבנה כי מדובר בפיילוט ראשוני ואין ודאות כיצד הדברים יפעלו בשטח, הביאה לדחיית אפשרות זו לשנה הבאה. צוות הג'וינט וצוות קבוצת אלון עבדו בצמידות ובאינטנסיביות, והמאמץ נתן פירות.

יוסי שני מנהל השיווק של "יופון" שהתנדב עם בנו רוי:  "התרגשנו מאד הפעילות נתנה לנו רגעים קטנים של נחת– לעשות כיף למשפחה שלי ולקהילה ….  אין כמו לראות חיוך של ילד".

ביום ההתנדבות המשפחתית הראשון התנדבות התנדבו 300  משפחות, מהן 130 של עובדי הקבוצה, ו- 170 מהקהילה. ההתנדבות התפרשה על 13 ישובים ברחבי הארץ – טבריה, נצרת עילית, עכו, חיפה, נתניה, הוד השרון, פתח תקווה, ראש העין, אשדוד, בית שמש, אשקלון, נתיבות ובאר שבע. יותר מ-1000 איש השתתפו בפעילויות השונות שהפעילו המשפחות המתנדבות.

במשך 3 שעות, שימחו המתנדבים מאות  קשישים, ילדים בסיכון, וילדים עם צרכים מיוחדים, משפחות ארזו חבילות מזון שנתרמו והועברו אישית לבתי קשישים ונזקקים בשכונות השונות. לדברי וויסאם סעיד' מנהל פורמט במגה קמעונאות שהתנדב עם אשתו ושני ילדיו (בתמונה הגדולה) :  "בני הגדול התרגש וחיכה שלושה ימים לפעילות. חשוב לי שילדיי יתחנכו לנתינה כדרך חיים".

התפעול של הפעילות בשטח היה מצוין ועבר חלק וללא תקלות. בהובלת מימי סמבליסטה והשת"פ שיצרה בארגונים ובעמותות אשר ניהלו את הפעילות בצורה מקצועית. למתנדבים התאפשרה חוויה חיובית ומהנה. הפעילויות הותאמו הן למבוגרים והן לילדים. ואכן, מעבר להשפעה החיובית על הקהילה, ולהנאה של המתנדבים, נראה כי ההשפעה החינוכית-ערכית על משפחות העובדים היא תוצאה חשובה בפני עצמה.   

יום ההתנדבות המשפחתית 2015

יום ההתנדבות המשפחתית עמד בכל היעדים שהוצבו לו, והוכתר כהצלחה. הוא איפשר לכל השותפים להתנסות וללמוד, כך שבשנת 2015 ניתן יהיה לחזור על ההצלחה בקנה מידה גדול יותר. בשנה הבאה מתוכננת הרחבה של הפעילות ליישובים נוספים, וכן יוזמנו להשתתף בפעילות גם הלקוחות של החברות בקבוצת אלון – מה שירחיב את מעגל ההשפעה מחוץ למעגל העובדים.