איך אפשר לעזור לכם? 5 פעילויות שעבורם ניתן לבקש מתורמים וקרנות סיוע כעת

איך אפשר לעזור לכם? 5 פעילויות שעבורם ניתן לבקש מתורמים וקרנות סיוע כעת

מתקפת הטילים על ישראל ומבצע צוק איתן מציבים את העמותות כמו את שאר המשק במצב של אי-ודאות, יציאה מהשגרה, חוסר ריכוז ותחושת המתנה. עובדים עם ילדים בחופשה מהססים להגיע לפגישות, אירועים מתבטלים, ולצד כל אלו מנסים בכל זאת לשמור על סוג של שגרת פעילות.

בניגוד למצבי חירום ביטחוניים קודמים, ולמעט היישובים בעוטף עזה, למזלנו שאר האוכלוסיה שבה לשגרה בכוחות עצמה במהירות יחסית. אז מה לומר לתורמים ולקרנות שמבקשות לסייע, כאשר אין לכם ילדים תחת אש ואתם לא מגן דוד אדום ולא מגייסים לרכישת אמבולנסים ואין לכם מתנדבים תחת אש.

1. זה הזמן לבקש מימון לצורך שדרוג מערכות המחשוב בארגון.

(א) במערכות גיבוי ואבטחה, בעיקר אם הארגון מחזיק נתונים ומאגרי מידע, אך גם לגבי הפעילות השוטפת. (ב) מערכות שמאפשרות סינכרון ועבודה משותפת מהבית. (ג) מערכות לייעול הפעילות, כגון נוכחות עובדים, CRM, ERP.

2. תקציב לפיתוח יכולות מולטי מדיה, תיעוד וגיוס משאבים.

לצרכי הצטיידות במצלמות ומסרטות עבור הצוות, או לחלוקה ללקוחות לזמן קצוב בכדי שיוכלו לתעד את עצמם. תקציב לעריכה של 2-3 סרטים בשנה שמסבירים את פעילות הארגון, או כיסוי עלות של מאגרי מידע או משרה בתחום גיוס המשאבים או השיווק

3. הקמת קרן לשעת חירום.

אולי המצב היום לא מהווה עבורכם שעת החירום שעבורה אתם צריכים משאבים, אך כרגע יש לכם אוזן קשובה אצל תורמים וקרן או סכום כסף יוכל לסייע במצבים עתידים. קרן שכזו עשויה לשמש למקרים אזרחים אליהם מוסכם מראש, ולא רק בטחוניים.

4. פיתוח תוכנית לגיוס מתנדבים.

מתנדבים הם אחד המשאבים היקרים תרתי משמע לארגונים. מצד אחד יש להם יכולות אנושיות וארגוניות אדירות, ומצד שני העלות שלהם אינה טריוויאלית, ולעיתים קרובות נמצאת בתחתית סדר העדיפויות. בקשו הקצעה של משאבים לשדרוג מערך הגיוס, תמיכה תכנון וניהול מערך המתנדבים, לשגרה ולחירום.

5. פיתוח תוכנית לשעת חירום.

כאמור מקשיבים לכם כיום. הגדירו מהי שעת חירום מבחינתכם, או באילו מצבים תצאו מהשגרה, ומה תהיו מעוניינים לעשות במקרים אלו, ולאיזה ציוד תזדקקו.  בקשו הקצעת משאבים להכנת תוכנית אופרטיבית, פיתוח היכולות, ואפילו לתרגול פעילות כהכנה לשעת חירום.

מערכת הזווית השלישית

יש לכם תובנות נוספות לשתף? כתבו תגובה, או שלחו לנו מייל או כתבו בעמוד הפייסבוק שלנו.