אנשי עסקים כיזמים חברתיים והחשיבות של ריבוי שותפויות לצמיחת הארגון / דר' מאיר אורנשטיין

אנשי עסקים כיזמים חברתיים והחשיבות של ריבוי שותפויות לצמיחת הארגון / דר' מאיר אורנשטיין

ארגונים חברתיים כארגונים עסקיים, נוצרים על ידי אנשים עם רעיון למוצר חדש. אנשי עסקים המורגלים בהקמה ומימון מיזמים חדשים הם בעלי יכולת ביצועית ופיננסית להוציא לפועל גם יוזמות חברתיות. אך בשלבי הצמיחה דרושים למיזם חברתי מגוון שותפים נוספים.

לפני כשני עשורים, כאשר התגבש הרעיון להקים את עמותת מפעלות חינוך וחברה, היה הרעיון פורץ דרך, שילוב לא מובן מאליו בין פעילות גופנית לבין פיתוח אישי של ילדים ונוער מודר, באמצעות שפתו האוניברסלית של הכדורגל. הרעיון היה נותר בגדר תיאוריה בלבד לולא המרכיב אשר הפך אותו לתוכנית עבודה אופרטיבית: היכולות התכנוניות הפיננסית והקשרים האישים של שלושה אנשי עסקים, אשר ניגשו להקמת הארגון כפי שהיו נוהגים בעת הקמת מיזם עיסקי חדש.  למוטי אורנשטיין, מושיק תאומים ו-סמי סגול היו את היכולות האישיות, היה להם את הכסף, הקשרים, המוטיבציה והחזון. ברוח הימים האלה, חובה לציין, שהם עשו זאת אז, וכך גם כיום, ממניעים אלטרואיסטים גרידא, מבלי לחפש את הזווית האופרטוניסטית של התמורה האישית או עיסקית.

לארגון חברתי בדומה לארגון עיסקי חייבת להיות דינמיקה של צמיחה, בכדי להגיע מאפס תוכניות, לעשרים אלף ילדים פעילים בעשרות מסגרות ברחבי הארץ דרושות מומחיות והשקעות מסוגים שונים ומגוונים, וכך נכנסו במהלך השנים למפעלות גופים נוספים, אשר כל אחד בתורו ובתחומו מעניק ומותיר בארגון את חותמו. במקביל מייסדי הארגון, שינו את תפקידם בארגון, יצאו מהניהול השוטף ולקחו על עצמם תפקידים אחרים.

לאחר שלב ההקמה, כאשר נוכחו שיש בארגון תשתית ארגונית יציבה, נכנסו להשקיע במפעלות קרנות אשר המומחיות שלהן היתה צמיחה ובניית אסטרטגיה לקיימות. מהבולטות היא קרן כהנוף שנסגרה זה מכבר, אשר העניקה באמצעות מנהליה ויועצים ששכרה תוכנית פיתוח אסטרטגי לארגון. נציגי הקרן, שכאמור נסגרה, סיימו את תרומתם לארגון, אך אף הם בדומה למייסדים, עדיין תומכים בו.

לאחר מספר שנים של התמחות בפעילות עם אוכלוסיות מודרות, כאשר החליט הארגון להתרחב לרשות הפלשתינאית, ירדן, אפריקה ואיזורי מצוקה נוספים בעולם, התווסף שותף חדש לארגון, המשרד לשיתוף פעולה איזורי. כאשר החל הארגון לעבוד עם ילדים מוגבלים, הצטרף גם משרד הרווחה. גם בני שירות לאומי רבים משרתים בארגון. כאשר גילו במפעלות חינוך וחברה שיש צורך  ואפשרות להכשיר מאמנים מקרב האוכלוסיות המודרות שאיתם עבדו, תמכה בתוכנית קרן בינלאומית, כדוגמת הUSAID של ממשלת ארה"ב.

המגזר העסקי מלווה את מפעלות חינוך וחברה לאורך השנים באמצעות מתנדבים. שילוב מתנדבים הוא ערך מרכזי בארגון, וחלק מפעילותו נעשית על ידי מתנדבים. התנדבותן של חברות עיסקיות מהווה את עמוד השדרה ההתנדבותי של מפעלות חינוך וחברה, בזכות ההתמדה והמחויבות הארגונית של החברות, מנהליהם ועובדיהם אשר מגיעים בעקביות ראויה להערצה בזמנים קבועים, לאורך שנים רבות, ומקדישים שעות רבות מזמנם לפעילות ובכך מאפשרים לארגון להסתמך על משאב אנושי חיוני זה.

בדומה לעסק, אשר זקוק ליועצים ומשאבים מגוונים אך משתנים בשלבי הצמיחה השונים, כך גם במקרה של המיזם החברתי, אשר בתחנות חיים שונות יוצר שותפויות משתנות לצרכים שונים, בכדי לאפשר את צמיחתו וקיימותו לאורך זמן. כל שותף מותיר בארגון חותם מסוג שונה, וכל אחד בתורו תורם לצמיחתו. ארגון המנוהל באופן מושכל, כמו בעסק, ינצל את המשאבים העומדים לרשותו וירתום אותם לצרכיו.


ד"ר מאיר אורנשטיין, מנכ"ל מפעלות חינוך וחברה. ב-23.6.13 נערך כנס מפעלות השנתי במרכז פרס לשלום. הכנס עסק בספורט כמחולל דו-קיום ושינוי חברתי: הכשרה מקצועית ומוביליות חברתית. אחד הפנלים בכנס עסק בנושא בניית שותפויות.