הערכה ככלי ניהולי

הערכה ככלי ניהולי
ניהול ארגון חברתי הוא מקצוע שדרש מאז ומתמיד כלים ייחודיים המותאמים לתחום הפעילות החברתי. בשנים האחרונות, עוברים הארגונים שינויים ניהוליים מהותיים אשר מושפעים באופן ישיר ועקיף משינויים בכלכלה העולמית, דרישות משתנות של תורמים ומשקיעים חברתיים, בחינת מקורות הכנסה אלטרנטיביים, צורך פנים ארגוני ודרישה חיצונית להתייעלות, הגברת האפקטיביות והאימפקט של הפעילות החברתית, שיתופי פעולה והרחבת מערך המתנדבים, שימוש בכלים למדידה ועוד. בכדי להתמודד עם תמורות הללו דרושות יכולות בקרה והערכה שוטפות של המנהלים על הפעילות.
בימים אלו הסתיים המחזור השלישי של מסלול מתן, בהשתתפות 10 ארגונים. לדברי רקפת מוסק, משנה למנכ"ל מתן "כארגון שחרת על דגלו את קידום החברה האזרחית וההשקעה יוצרת השינוי בקהילה אנו פועלים רבות לפיתוח המנהיגות והניהול של הארגונים החברתיים ובכלל זה קידום תפיסת האפקטיביות, לאור הדרישה ההולכת וגוברת של משקיעים למידע על יעילות ואפקטיביות התכניות, סברנו ש לא מספיק להציב דרישות אלא יש גם להקנות כלים שיאפשרו התמודדות עם הדרישות ובעצם יהוו כלי ניהולי בידי הארגון". מטרת התוכנית שפותחה ע"י מתן היא להקנות לארגונים החברתיים ידע וכלים, שיאפשרו להם לדעת אם התכניות שלהם משיגות את מטרתן החברתית, לשפר את ביצועיהם ולעשות שימוש במידע הזה ליצירת השיח עם בעלי העניין והמשקיעים.
אתגרים – דפנה הררי מנכ"ל אתגרים ואהובה ינאי מנכ"ל מתן – משקיעים בקהילה

אתגרים – דפנה הררי מנכ"ל אתגרים ואהובה ינאי מנכ"ל מתן – משקיעים בקהילה

 דפנה הררי, מנכ"ל עמותת אתגרים : "התכנית עושה פה טלטלה במובן החיובי, טלטלה ארגונית בעיקר ברמה של לקיחת המושכות בתחום ההערכה, שהיה חדש עבורנו, מפחיד ומאיים. התהליך לקח אותנו לעבר "חשיבה אחרת" שיש בה משהו מאד חיובי. יכולנו לסמן מטרה ולחפש איך להגיע אליה. שלי שרון, מנחת הקורס לא ויתרה לנו בשום שלב ולא אפשרה לנו לעגל פינות. היא לא נבהלה מריבוי השאלות והחששות שלנו. למדנו לחשוב בצורה ארגונית מסודרת יותר, להתייחס למבחן התוצאה, להתייחס להיבטים שיווקיים וליעילות."

מסלול מתן - צעד קדימה
צעד קדימה – העמותה לחינוך ושיקום – מנכ"ל העמותה יוסי פינטו

צוות עמותת "יד רחל" : העבודה האינטנסיבית שעשינו בדקה מה אנחנו באמת רוצים לבדוק ולהעריך בארגון. התמקדנו בקשר שבין התהליך הארגוני לבין התוצאה. שפה שהייתה די זרה לנו התפרשה לצורה של שאלות ברורות שנוגעות לניתוח, מדידה והערכה – והכל בעצמנו. זהו תהליך משמעותי שעשה עבורנו שינוי. בדקנו שוב ושוב עד שנחה דעתנו. חשיבות רבה הייתה לשיתוף של צוות שלם בתהליך. השאלה הדרמאטית מבחינתנו הייתה : מה אנחנו רוצים לבדוק ולצד זה, בדיקת תהליכי השנה הבאה. כל זה הפך לחלק מרכזי בתכנית העבודה העתידית שלנו. תהליך המדידה כולו הפך לכלי אפקטיבי שמוביל אותנו הלאה".

מסלול מתן - עמותת אחרי!
אחרי! נוער מוביל שינוי – רן לפלר, מוביל תחום שנת שירות באחרי!כיוונים – מנכ"ל העמותה גידי

אהובה ינאי מנכ"ל מתן "אנחנו מדברים על בניית חברה אזרחית ועל חשיבות הארגונים החברתיים ומבחינתנו, כל סדר יום חברתי שתורם לחברה הישראלית יש לו ערך ומקום והתפקיד שלנו הוא לחזק את הארגונים החברתיים. היום הזה היה מרגש לא רק בשל הסיפורים והיצירתיות, אלא משום הנושא שבגללו יצאנו לדרך – בניית יכולות ניהול. התחושה שלי, מתוך הסתובבות בין המציגים והאזנה להם, היא כי יש יכולת עצומה בארגונים החברתיים ליצור את המהלכים הפנימיים שישפיעו על החיים של כולנו, מתוך הכוח של פיתוח יכולות ניהול. וזהו התפקיד שלנו במתן לכוון ולסייע להם בזה."

מסלול מתן - מסגרת שמעיה
מסגרת שמעיה – מזכיר הארגון משה ליפשיץ

 

מסלול מתן - תנו לחיות לחיות
תנו לחיות לחיות – מנכ"ל העמותה יעל ארקין

 

מסלול מתן - מלב"ב

מלב"ב – מנכ"ל העמותה מוטי זליקוביץ עם עינת שוכר ממתן – משקיעים בקהילה

 

מסול מתן - צוות מעשה

מרכז מעשה – אור בנימין, מנהלת תחום שותפויות. צוות עמותת 'מעשה': "בלי שהתכוונו, קרו לנו הרבה דברים מפתיעים. עבדנו יחד בעבודת צוות משותפת וחשובה. גילינו שכל פעם מישהו אחר הופך לדומיננטי ומוביל את תהליך הלמידה, מה שיצר שיתוף ועניין. יצרנו דוחות הערכה פנימיים על מגוון נושאים. התפתחו קשרי חברות יפים תוך התהליך הקבוצתי. הצלחנו להגדיר וליצור בהירות של התחום המוערך. ההתפתחות של התהליך העניקה לנו מבט-על על מכלול התהליכים בארגון ושל התמונה הרחבה יותר, מה ש"פקח עיניים" עבור הארגון כולו. נאלצנו לגלות פתיחות לדברים שלא בהכרח רצינו לשמוע עליהם. למדנו להתמודד עם ביקורתיות. הומור ליווה אותנו לכל אורך הדרך והציל אותנו ברגעים קשים. גילינו שמדובר בתהליך חשוב של למידה במהלכו מגלים דברים חדשים ואין לנו אלא להמשיך להתפתח וללמוד."

מסלול מתן - כיוונים

כיוונים – מנכ"ל העמותה גידי צור

בימים אלה מתחיל "מתן" בגיוס הארגונים שישתתפו במחזור הבא של התכנית, אשר תפתח בספטמבר השנה. ארגונים המעוניינים להשתתף יכולים לפנות אל טליה חורב, מנהלת מסלול מתן-הערכה ככלי ניהולי, בטלפון : 03-5602121 שלוחה 209 או במייל : Talia@matanisrael.org.il